Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Рейдерство вилікує прозорість судів та нове законодавство

[11:34 29 ноября 2006 года ] [ Дело, №219, 29 ноября 2006 ]

Рейдерство — ознака перехідного стану держави.

Свого часу проблему рейдерства змушена була вирішувати і Європа, і США, і Польща, і Росія. Для вирішення цієї проблеми потрібно модернізувати законодавчу базу. Потрібно ухвалити новий закон про акціонерні товариства. Посилити відповідальність у Цивільному і Господарському кодексах. Але найголовніше — покращити роботу судової системи України. З цією метою розроблено законопроект “Про доступ до судових рішень”. Він відповідає на ці гострі проблеми стосовно відкритості судової системи й стосовно уніфікації судових рішень, адже сьогодні ми маємо таку ситуацію, коли під час розв'язання подібних проблем внаслідок застосування відповідних норм законодавства, на жаль, з'являються різні за змістом і за спрямуванням рішення судів.

Цей законопроект спрямований на те, щоб навести порядок у застосуванні законодавства, у доступі до правосуддя і до інформації щодо того, що відбувається у судовій системі: які справи розглядаються і як вони вирішуються. Якщо кожне судове рішення буде відкрито публікуватися, то кожен з нас буде мати можливість ознайомитись з ним і вирішити для себе: чи правильним було це рішення? Таким чином, саме суспільство матиме змогу більш ретельно й більш виважено контролювати судову владу. За таких умов у представників судового корпусу не буде ніякої можливості допускати якісь помилки чи якимось чином сприяти такому страшному явищу, як рейдерство. Введення Єдиного державного реєстру позовних заяв та судових рішень є дуже відповідальною подією для судової системи і тих органів, які будуть займатися веденням і наповненням цього реєстру. Передбачається, що такий реєстр буде затверджуватися Кабінетом Міністрів.

Також дуже важливим моментом є право громадян отримувати в суді рішення, копію рішення, або копію позивної заяви. Законопроект встановлює порядок здійснення цієї процедури. На сьогодні існують досить значні перешкоди навіть для адвокатів для того, щоб отримати ті документи, які необхідні для оскарження рішення, або ж для простого ознайомлення. Слід сказати, що в законопроекті йдеться і про те, як користуватися цими рішеннями, чи можуть вони використовуватися ЗМІ і як саме це можливо. Регулюється і порядок доступу до позовних заяв та судових рішень зацікавлених осіб. Під час деяких досить гучних справ мали місце випадки, коди судді безпідставно змінювали місце розгляду справи, й особи, яких стосувалася ця справа, не були вчасно проінформовані про це й не знали, де розглядалася справа. Сьогодні є й такі рішення, оскарження яких затягується через несвоєчасне ознайомлення учасників процесу з відповідними документами справи. Тож проект Закону “Про доступ до судових рішень” врегульовує дані питання задля унеможливлення подібних випадків.

Тетяна ВАРФОЛОМЕЄВА, президент Спілки адвокатів України

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.