Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Приватизацію гальмують. Бо влада ще не домовилася

[10:07 03 мая 2008 года ] [ Львівська газета, 21 квітня 2008 ]

З огляду на часовий цейтнот, уже майже зрозуміло, що приватизаційний план уряду Юлії Тимошенко на перше півріччя 2008 року зірвуть.

Черговим бар’єром у кабмінівських планах приватизації стали призупинення Президентом Віктором Ющенком продажу Одеського припортового заводу й офіційні звернення голови Фонду держмайна Валентини Семенюк до глави держави, Ради нацбезпеки та оборони щодо необхідності відкласти оголошення конкурсу з приватизації “Укртелекому” для доопрацювання його умов.
Щодо останнього, то позиція запеклої опонентки Ю. Тимошенко Валентини Семенюк однозначна: під час розробки інвестзобов’язань Кабмін не врахував пропозицій профспілкових організацій щодо передачі з балансу підприємства об’єктів соціальної сфери, не прописано шляхів погашення кредиторської заборгованості цього підприємства. За її словами, продавати “Укртелеком” у такому стані неможливо. Тим паче, додала очільник ФДМУ, це відомство не одержувало ухваленої раніше Кабінетом Міністрів постанови від 9 квітня 2008 року, якою затвердили умови проведення конкурсу з продажу акцій “Укртелекому”.

Хоч у Фонді, за словами заступника голови ФДМУ Дмитра Парфененка, які цитує УНІАН, відомо, що стартову вартість пакета “Укртелекому” затверджено, як і планували — 12 млрд. грн. Він висловив припущення, що ціна пакета може становити 15-20 млрд. грн. Імовірно й те, що до аукціону не допускатимуть офшорних компаній та структур, у статутному фонді яких понад 25% акцій іноземного капіталу.

Щодо першого кроку — призупинення Віктором Ющенком приватизації Одеського припортового заводу, — то коментувати цю ініціативу взявся перший віце-прем’єр Олександр Турчинов. За його словами, таке рішення є провокацією проти держбезпеки України і проявом агресивної політики проти уряду та проти держави. Про це урядовець заявив у суботу на прес-конференції, повідомляє прес-служба БЮТ.

О. Турчинов зазначив: коли визначають конкретну дату проведення аукціону й одразу ухвалюють рішення щодо зупинення приватизації, то це понижує вартість заводу щонайменше вдвічі. Він наголосив, що ситуація, коли хтось “перекреслює” рішення Кабінету Міністрів з будь-яких мотивів, є неприйнятною. Натомість додав: усі пропозиції від секретаріату Президента стосовно приватизації Одеського припортового заводу уряд урахував. З огляду на це, Кабміну вистачить політичного впливу, щоб змусити тих, хто працює проти України, припинити всі дії та поновити приватизаційні процеси у країні. У цьому, на його думку, повинні допомогти зміни до Конституції, які унеможливили б дублювання або блокування однієї гілки влади іншою.

З огляду на часовий цейтнот, уже майже зрозуміло, що приватизаційний план уряду Юлії Тимошенко на перше півріччя 2008 року зірвуть. Адже навряд за неповних два місяці вдасться підготувати до роздержавлення, повністю оформити й затвердити необхідні документи щодо державних часток стратегічних підприємств: 69,79% — ВАТ “Укртелекому”; 99,52% — ВАТ “Одеського припортового заводу”; 75,25% — ВАТ “Турбоатому” і пакетів держакцій шести обленерго. Та й сподіватися тут на швидке перемир’я складно, адже сторони налаштовані доволі агресивно. Уряду конче необхідно утримувати бюджетний баланс, що без припливу приватизаційних коштів зробити практично неможливо . Президент та офіційні особи, які підтримують його, також мають непогані “козирі” у приватизаційній грі. Варто лише згадати мільярди доларів, отримані від повторного продажу “Криворіжсталі”. Гроші із цієї оборудки, схоже, використали без користі для держави й народу.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.