Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Не вірте Литвинові, що рейтинги носить

[09:31 12 августа 2009 года ] [ Україна молода, №146, 12 серпня 2009 ]

Соціологи й експерти — про ознаки виборчої кампанії, яка реально вже почалася.

Соціологічні служби та центри активно досліджують політичні настрої громадян напередодні виборчої кампанії. На жаль, хвороба попередніх “великих перегонів” дається взнаки й нині: подекуди виринають абсолютно неправдоподібні рейтинги. Як повідомила вчора на прес—конференції у “Главред—медіа” голова правління Інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка Ольга Балакірєва, псевдорейтинги стали ознаками того, що насправді передвиборча кампанія вже почалась. Зокрема, минулого тижня з’явилися результати опитувань із явно завищеним показником підтримки Володимира Литвина. “Дослідники” стверджували: якщо до другого туру виборів Президента виходить Литвин і Тимошенко або ж Литвин і Янукович, то перемогу однозначно здобуває чинний Голова Верховної Ради.

Аби розставити крапки над “і”, провідні служби опитування громадської думки зібрались і порівняли свої дані щодо реальних відсотків того чи іншого кандидата. Отже, всі соціологічні служби сходяться на тому, що лідером виборчих перегонів є Віктор Янукович із 22—25% голосів, за ним іде Юлія Тимошенко — 13—15%, майже не відстає від неї Арсеній Яценюк — 11—14%. У кожному дослідженні розрив між другим і третім місцем перебуває в межах статистичної похибки (2—2,5%). Решта кандидатів, зокрема Віктор Ющенко, Петро Симоненко і Володимир Литвин, мають не більше 6%, каже Балакірєва. “Тому, якщо соціологічне дослідження подає інформацію, нібито кандидат із “третього ешелону” має 10—30%, то серйозно до цього дослідження ставитися не можна”, — застерігає голова правління Інституту соціальних досліджень. Пані Балакірєва радить вірити дослідженням тих служб, які входять до Соціологічної асоціації України.

Про те, що виборча кампанія вже триває де—факто, говорив на прес—конференції і голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко. За його словами, депутати в поправках до Закону “Про вибори Президента” (який досі не заветований Віктором Ющенком) вирішили скоротити офіційну виборчу кампанію зі 120 до 90 днів зовсім не для того, щоб менше навантажувати країну та зекономити бюджетні кошти. Насправді країна вже охоплена виборами, але політики можуть ще тривалий час вести агітацію без обмежень, не будучи зареєстрованими як кандидати в президенти, використовуючи службове становище тощо.

Руслан ЗАЄЦЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.