Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Міфи про “ефективне сільське господарство в Україні” та “дотаційне в ЄС”

[08:00 11 марта 2024 года ] [ Корреспондент, 10 марта 2024 ]

Часто можна чути від “експертів” на зарплаті у наших агробаронів казки про те, що в ЄС “сільське господарство дотаційне”, а у нас “ефективне”. Ці казки легко спростовуються цифрами про експорт.

Часто можна чути від “експертів” на зарплаті у наших агробаронів казки про те, що в ЄС “сільське господарство дотаційне”, а у нас “ефективне”.

Ці казки легко спростовуються цифрами про експорт “ефективних” та “неефективних”, бо зовнішні ринки неможливо надурити. Тобто “дотації” там — це інвестиції держави, які швидко окуповуються.

Наприклад, у 21 році (беру рік перед війною) експорт в Україні був аж 35 млрд дол., а в Нідерландах (площа 41 тис км. Тобто у 15 разів менше ніж в Україні) “всього” то у цей час під 70 млрд євро. Або “всього” 84 млрд дол. по курсу євро долара. Якщо рахувати ще експорт сільськогосподарського машинобудування, яке є супутнім продуктом “дотаційного” сільського господарства, то цифри йдуть взагалі у космос у порівняні з “ефективним українським”, яке навпаки імпортує обладнання та викачує валюту з країни. Нагадаю, що якість ґрунтів в Україні вища.

У поляків (площа країни у два рази менше України) цифри скромніші станом на 21 рік. “Всього” — 37 млрд євро, або 44 млрд дол., якщо знову рахувати той курс. Зараз польський експорт “всього” 57 млрд євро.

При цьому основа сільського господарства і там і там — малі фермерські господарства.

У нас же “ефективні” агробарони:

— знищують робочі місця на селі та виштовхують людей за кордон;

— знищують ґрунти технічними культурами;

— заробляють копійки у порівнянні з “неефективними” європейцями, оскільки не хочуть виробляти готову продукцію. Та і ті копійки осідають у кишенях купки людей. А у “неефективних європейців” — у кишенях мільйонів людей, які формують середній клас.

Тому, агрохолдинги та латифундисти — є зло, яке повинно бути ліквідовано. У першу чергу через підвищення податків на площі від 10 тис га та зменшенням відсотку відшкодування ПДВ при експорті на сировину. Нехай вкладають в переробку та сільгоспмашинобудування, а не грабують країну.

Рубрика “Блоги читачів” є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів. 

Тарас ЗАГОРОДНИЙ,  управляющий парнер Национальной  антикризтсной группы

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.