Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/Duge_nagadu_lnyu_Surovkna_britanskiy_Telegraph_pishe_pro_ukrplennya_yak_zvodit_Ukrana.html?print

“Дуже нагадує лінію Суровікіна”: британський Тelegraph пише про укріплення, які зводить Україна

BBC News Україна, 22 січня 2024. Опубликовано 11:55 22 января 2024 года
Україна створила нові укріплення на багато сотень кілометрів вздовж лінії фронту. Тут є траншеї, бетонні “зуби дракона” та підземні командні центри, повідомляє видання британське видання Тelegraph.

 Нові укріплення є на Донеччині біля міст Лиман та Авдіївка, на Харківщині біля Куп'янська та на півночі, вздовж російського та білоруського кордону. На півночі, згідно з нещодавнім звітом агентства Reuters, Київ зміцнив свої оборонні укріплення на 63%.

Масштабне будівництво нових оборонних ліній стало переходом від обіцянок великого наступу у 2023-му до стратегії активної оборони у 2024-му.

 

“Нові оборонні споруди дуже нагадують так звану “лінію Суровікіна” — тришарову систему окопів, танкових пасток і опорних пунктів, які Росія успішно використовувала для зриву контрнаступу України. Київ повторив мінні поля, які завдавали шкоди підготовленим НАТО бригадам із західних танків і бронетехніки”, — йдеться в матеріалі.

зсу

Автор фото REUTERS

Але на відміну від росіян перед українцями стоїть інший виклик, наголошують експерти, з якими поспілкувалося видання.

Їхня оборона повинна бути не занадто жорсткою, бо це може завадити амбіціям Києва повернути собі окуповані території.

“Проблема для українців полягає в тому, що вони не хочуть просто залишатися на місці, — каже Едвард Арнольд з Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень. — Якщо лінії залишаються статичними і взагалі не рухаються, з політичної точки зору в цьому немає нічого хорошого”.

Концепція активної оборони полягає в утриманні лінії фронту, але так, щоб за слушної нагоди атакувати і знаходити слабкі місця росіян.

Саме так у вересні 2022 року українцям вдалося звільнити більшу частину Харківської області.

“Статичний захист рідко є хорошою ідеєю для військових, тому що він ніби фіксує вашу власну здатність маневрувати”, — додає Арнольд.

Він також погано впливає на здатність військ ефективно воювати.