Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Артеріум” Жеваго, який підозрювали у співпраці з рф, бере участь у госпітальних закупівлях України

[08:40 06 марта 2023 года ] [ stopcor.org, 3 березня 2023 ]

Фармацевтична корпорація Костянтина Жеваго “Артеріум”, на підприємствах якої проводило обшуки ДБР, продовжує працювати на українському ринку та є учасником державних госпітальних закупівель.

Наприкінці листопада минулого року детективи ДБР зайшли з обшуками на підприємства корпорації “Артеріум”, підконтрольної екснардепу Костянтину Жеваго: за даними ЗМІ, фармгіганта перевіряли на можливу колаборацію з рф. У самій корпорації від будь-якої співпраці з агресором відхрестились і звинуватили Бюро у порушенні процесуальних норм. Нині “Артеріум” продовжує працювати на українському ринку та є учасником державних госпітальних закупівель.

Корпорація “Артеріум”, 90% якої належить українському політику та олігарху Костянтину Жеваго, лідирує на українському ринку роздрібних продаж антибіотиків: торік 11% від усіх проданих в Україні препаратів були випущені саме під цим брендом. У 2021 році Forbes оцінював ринкову вартість “Артеріуму” у понад у 300 млн доларів, а особисті статки Костянтина Жеваго — у 2,1 млрд доларів.

Як повідомляло агентство “Інтерфакс-Україна” із посиланням на власні джерела у правоохоронних органах, 25 листопада 2022 року співробітники ДБР завітали з обшуками на підприємства, що входять до сфери інтересів колишнього народного депутата Костянтина Жеваго: їх перевіряли на ймовірну колаборацію з ворогом.

затримання

Зокрема, йшлося про заводи фармацевтичної корпорації “Артеріум”. Також стало відомо, що слідчі дії проводили за місцем проживання осіб, які від імені родини Жеваго здійснювали господарську діяльність в Україні та купували нерухомість і активи підприємств реального сектору економіки.

За тиждень до цього, 18 листопада, співробітники Бюро економічної безпеки проводили обшуки в адміністративних та офісних будівлях двох горнозбагачувальних комбінатів групи Ferrexpo Костянтина Жеваго. За даними БЕБ, ці структури підозрюють в умисному заниженні рентної плати за користування надрами, що завдало державі збитків на 10 млрд грн.

Жеваго

Своєю чергою, в “Артеріумі” заявили, що законність дій ДБР під час обшуків викликає сумніви, оскільки слідчі дії нібито проводилися без будь-яких процесуальних документів, і висловили свої обурення діями правоохоронців.

Крім того, 8 грудня корпорація виступила з офіційною позицією щодо співпраці з росією та Білоруссю.

Ще раз наголошуємо, що з 24 лютого Корпорація “Артеріум” повністю залишила ринок рф та РБ, припинила всі відносини з російськими та білоруськими контрагентами та не проводить жодної діяльності на території цих країн — ні прямо, ні опосередковано (ні через контрагентів, ні через території третіх країн). Наразі на території країни-агресора (рф) та РБ можуть продаватися залишки продукції, маркованої ТМ “Артеріум” і виготовленої суб’єктами українського фармринку, з останніх довоєнних поставок”, — йдеться у заяві.

Наразі “Артеріум” продовжує безперешкодно працювати на українському фармринку. Зокрема, 24 лютого було повідомлено, що препарат “Прасугрель Саграда” від ТМ “Артеріум” братиме участь у госпітальних закупівлях України.

Крім того, корпорація долучилась до облаштування “Пунктів незламності” у Києві та столичному регіоні, виділивши в якості благодійної допомоги розчини для ін'єкцій, анальгетики, протикашльові та антигістамінні засоби.

Нагадаємо:

28 грудня стало відомо, що французька поліція взяла під варту екснардепа та українського олігарха Костянтина Жеваго, якого підозрюють у розтраті 2,5 млрд гривень. Політика вдалося затримати 27 грудня в одному з готелів Куршевеля.

10 січня з'явилась інформація, що суд ухвалив відпустити Жеваго з-під арешту під заставу розміром 1 млн євро. Олігарх вніс кошти і продовжує перебувати у Франції.

Водночас, голова Бюро економічної безпеки Вадим Мельник 2 березня у коментарі для преси виключив можливість політичного впливу на правоохоронців у справі щодо несплати ренти комбінатами Костянтина Жеваго. За його словами, процес передбачає великі обсяги робіт, необхідні слідчі дії та аналітичні дослідження, а розпочати одне провадження проти всіх суб’єктів не дозволяє Кримінально-процесуальний кодекс — саме цим спричинене певне “зволікання” у доведенні справи до суду. 

Надія РОГАЛЬСЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.